Tento program přináší

Seznamovací aplikace: seriozní hledání partnera, nebo šance, jak si užít?

Přes 40 tisíc lidí se už zapojilo do projektu Generation What?, ve kterém se ptáme třeba i na vztahy. Za důležité nebo zásadní je v dotazníku označil zhruba každý osmý návštěvník. 24letý Michal dokazuje, že hledat partnera můžeme i prostřednictvím on-line seznamek a aplikací.

Michal je už přes rok ve vztahu, a tak seznamovací aplikace nějakou tu dobu nepoužil. Teď si znovu založil profil a začaly mu přicházet zprávy od dalších uživatelů. „Podle fotky už vidím, o co půjde,“ ukazuje profil jiného uživatele, který má na fotce knírek a uši ve stylu zajíce. „Schopná kočka hledá pandu ze stejného stáda,“ čte Michal status tohoto muže. „Super,“ komentuje to.

Realita se však od profilu na seznamovací aplikaci liší. „To se mi stává běžně. Můžeš to vidět už zdálky, že člověk tam čeká a není to podle fotky on. V takovou chvíli píšu, že odcházím domů,“ říká Michal nekompromisně. „Nechci ztrácet čas s podvodníky a šmelináři, kteří mi pošlou fotku někoho jiného a pak tam čeká 50letý pán hledající někoho mladého na užití si nebo do společnosti,“ vysvětluje.

Podle Michala hledá většina lidí na gay seznamkách možnost, jak si užít. Svého současného partnera však našel právě přes aplikaci. „Napsal mi, jestli nezajdeme ven. Zaujalo mě to a pak z toho vznikl vztah,“ nastiňuje. „Kdybych byl sám, aplikaci používám, protože jinak není možnost hledat jinde. Když je člověk dlouho sám, často aplikaci propadne a stále chce psát někomu novému,“ dodává.

Celý příběh Michala a jeho názory na seznamovací aplikace si můžete připomenout také na webu Radiožurnálu.