Tento program přináší

Mladí Francouzi si přejí revoluci. Generation What? ukáže, co chtějí Češi

Nejvíc prý mluví o mladé generaci ti, kteří ji nemají možnost poznat. Může za tím stát stereotyp, zvyk nebo nevědomost. Názory lidí mezi 18 a 34 lety odhalí projekt Generation What?, který zabodoval ve Francii a 11. dubna startuje i v Česku (a také třeba v Itálii, Nizozemsku, Německu nebo ve Španělsku).

„Když média mluví o mladých, často je popisují podle vlastních a předem připravených představ. My ale chceme, aby se mladí sami projevili,“ říká jeden z producentů francouzské verze Alexandre Brachet.

Ve Francii se podle něj ukázalo, že mladá generace je optimističtější a „je v ní víc naděje“, než se původně očekávalo. Jenže nic není dokonalé. „Chtějí bezpečnost, ale současně hodně mění své zvyky. Chtějí revoluci, ale nevědí jakou,“ dodává Brachet. Všichni se podle něj občas cítíme nemístně a divíme se, jestli jsme vůbec normální, přemýšlíme, co všechno pro nás znamená škola, práce, partnerské vztahy nebo sex, připomíná ještě.

Proto vznikl internetový dotazník, který se na tato témata zaměřuje. Vyplňte ho a porovnejte své odpovědi s ostatními. Překvapilo vás něco při odpovídání? Diskutovat můžete i pod tímto článkem.